NOVINKY

arr3Béčko nestačilo na postupující Lhenice.Kaplická rezerva hostila již jistého vítěze oblastní I. B třídy ze Lhenic. Dle tabulky jarních odvet... arr3Penaltová výhra dorostenců.V dalším kole přivítali Kapličtí dorostenci na svém hřišti soupeře z Borku. V minulém kole oba celky... arr3Vítězná derniéra děvčat.Poslední zápas fotbalové sezóny 2023 / 2024 odehrály v sobotu krátce po poledni fotbalistky... arr3Těsná výhra starších žáků.Kapličtí starší žáci doma v neděli dopoledne hostili soupeře z Trhových Svinů. Dá se říct, že to byl... arr3Mladší žáci opět nadělovali.V utkání mladších žáků byli jednoznačnými favority domácí. Kapličtí také od úvodních minut začali... arr3Mládežníci na okrese.20.kolo okresní přebor – žáci 25. 05. 2024...

ANKETA

Tipněte si umístění "A" týmu v této sezóně ?

1. - 3. místo 1. - 3. místo 29% 4. - 6. místo 4. - 6. místo 27% 7. - 10. místo 7. - 10. místo 21% 11. - 14. místo 11. - 14. místo 23%

KONTAKTY

TJ Spartak Kaplice z.s. oddíl fotbal
Bělidlo 111, 382 41 Kaplice
IČ 15789888
fkspartakkaplice@seznam.cz

Kapličtí přehráli prachatický Tatran!

Zápas šestého se sedmým se hrálo v neděli v Kaplici. Spartak hostil před vlastními diváky prachatický Tatran. V sobotu se na hřišti Spartaku odehrály tři zápasy, v neděli další dva, tento duel byl již šestý během víkendu. Před zápasem voda z nebes notně smáčela trávník. Hrál ose tedy na podmáčeném, ale naprosto regulérní hrací ploše. Spartakovci byli od úvodních minut aktivnějším týmem a hned svou první příležitost dokázali přetavit ve vedoucí gól. V jedenácté minutě Vaniš ideálně uvolnil nabíhajícího Erika Pastiera, který se z levé strany dostal do vápna a povedenou křížnou střelou překonal prachatického kapitána mezi třemi tyčemi Coufala – 1:0. Po čtvrthodině hry další velká možnost Spartakovců. Po aktivním napadání Pastiera, měl gól na noze Fučík, pokus o kličku Coufal vystihl, ale akce pokračovala a stoprocentní příležitost měl Pastier, ale trefil jen bránícího soupeře, který dokázal míč dostat z prostoru branky. Díky němu se tedy skóre neměnilo. Hosté se nedostávali do útočení tak často jako domácí, ale i ni mohli skórovat. Ve dvacáté minutě se hosté dostali do rychlého protiútoku, na jeho konci Jaroslav Rauscher předložil míč do šance Jakubu Rauscherovi, který však poslal balón pouze nad břevno. Gólman Říha mohl zůstat v klidu. V polovině prvního poločasu gólovka pro Spartakovce. Česák na levé straně našel rozběhnutého Vaniše, následoval přesný centr, v gólové pozici hlavičkoval Pastier, bohužel branku Tatranu těsně minul. O několik minut později poslal do vápna centr tentokráte Pulec, k hlavičce se dostal znovu Pastier, ta byla o poznání méně nebezpečná, než ta předchozí a dopadla úplně stejně. Coufal zasahovat nemusel, míč minu levou tyč. V závěru prvního poločasu centroval z pravé strany Divoký, na přední tyči zakončoval Fučík, míč nasměroval však pouze do boční sítě. Poločas však ještě nekončil. Vzápětí se ve vápně dostal ke střele Pastier, střelu zastavil bránící soupeř nešťastně rukou a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavil Jiří Divoký a nezaváhal – 2:0. Do kabin odcházeli Spartakovci tedy s dvoubrankovým náskokem v zádech. Na začátku druhé půle měli Kapličtí štěstí, když po centru Horáka z pravé strany usměrnil Pál obranným zákrokem míč na vlastní branku, naštěstí trefil prostor, kde byl gólman Říha. O tři minuty později se ze třetího gólu radovali Kapličtí. Pulec před vápnem posunul míč Eriku Pastierovi, který z hranice velkého vápna umístěnou střelou po zemi poslal míč ke vzdálenější tyči, Coufal se natahoval marně – 3:0. Po hodině hry zastavil ve vápně nedovoleně Pravda Fučíka a druhý pokutový kop byl na světě. Opět si míč na bílý bod postavil Jiří Divoký, jenomže v tomto případě bránu Tatranu přestřelil a skóre se neměnilo. Nedlouho poté centroval z levé strany Divoký, Coufal vyboxoval míč jen na hranici šestnáctky, ke střele se dostal Pastier, mířil však jen nad branku Tatranu. Spartakovci byli lepším týmem, což devatenáct minut před koncem zvýraznili čtvrtým vstřeleným gólem. Po pěkné akci Vaniše s Danielem posunul Pulec míč do vápna Lukáši Fučíkovi a ten uklidil balón do levého horního rohu – 4:0. Až za tohoto stavu se více do zakončení dostali i hráči Tatranu. Čtvrthodinu před koncem hosté zahrávali rohový kop. K odraženému míči se na hranici šestnáctky dostal Pravda, povedenou ránu k levé tyči gólman Říha zneškodnil. Devět minut před koncem se z pravé strany protáhl do vápna Jakub Rauscher, i díky teči bránícího Čutka napálil míč jen do boční tyče. O čestný úspěch hostů se mohl postarat pět minut před koncem Wagner, ale Říha nadvakrát dokázal zakročit, čímž uhájil čisté konto. Spartakovci zvítězili zcela po zásluze a připsali si do tabulky cenné tři body. Dokázali navázat na pětigólovou výhru z Kamenného Újezdu.