NOVINKY

arr3Béčko překvapilo výhrou v Krumlově.V sobotním brzkém odpoledni hostila českokrumlovská rezerva kaplické béčko. V „malém“ derby byli... arr3Holky se o lepší výsledek připravily špatnou koncovkou.Nedělní dopolední utkání ženské divize začalo se čtvrthodinovým zpožděním z důvodu pozdního příjezdu... arr3Starší žáci přehráli Ševětín.Kapličtí starší žáci v předchozím kole prohráli na hřišti Lišova. V domácím prostředí v utkání se... arr3Mladší žáci nedali Ševětínu šanci.I v utkání mladších žákovských výběrů byli favority Spartakovci. Od úvodních minut se také hrálo pod... arr3Výsledky okresní mládeže.18.kolo okresní přebor – žáci 05. 05. 2024...

ANKETA

Tipněte si umístění "A" týmu v této sezóně ?

1. - 3. místo 1. - 3. místo 29% 4. - 6. místo 4. - 6. místo 27% 7. - 10. místo 7. - 10. místo 21% 11. - 14. místo 11. - 14. místo 23%

KONTAKTY

TJ Spartak Kaplice z.s. oddíl fotbal
Bělidlo 111, 382 41 Kaplice
IČ 15789888
fkspartakkaplice@seznam.cz

V domácím utkání se Čkyní se body dělily!

Po prohře u lídra ve Strunkovicích hostili Kapličtí před vlastními fanoušky soupeře ze Čkyně. Podzimní duel těchto dvou týmů skončil bezbrankovou remízou. V domácím prostředí pomýšleli Spartakovci na plný bodový zisk. Úvodní desetiminutovku lze označit za takou oťukávací, bez větších možností před jednou či druhou brankou. Kapličtí měli míč častěji na svých kopačkách. Ve dvanácté minutě poslal z levé strany míč do vápna Divoký, od Česáka se dostal balón k Fučíkovi, který byl v dobré střelecké pozici, z ní však branku soupeře vysoko přestřelil. O chvíli později si navedl míč na střelu zpoza šestnáctky Pastier, mířil technicky ke vzdálenější tyči, gólman Drnek byl pozorný a míč našel ve svých rukavicích. Až poté o sobě dali v útočné fázi vědět i hosté. Z levé strany poslal centr do vápna Král, nepokrytý Antonín Bujok míč nezasáhl ideálně, hlavičkoval hodně vedle brány. První opravdu loženou možnost si vypracovali Kapličtí a bylo to ve dvaadvacáté minutě. Z levé strany poslal do šestnáctky přesný centr Gondek, vedoucí gól měl na hlavě Daniel, ale branku Čkyně svým pokusem těsně minul. Poté pokoušel střelecké štěstí čkyňský král, ze dvaceti metrů mířil jen nad Říhovu svatyni. Po půlhodině hry měli hosté výhodu standardní situace z levé strany. Po centrovaném balónu se k hlavičce dostal Chalupa, Říha jeho pokus kryl. Skóre se měnilo o dvě minuty později. Hosté poslali centr do vápna, bránící Pál chtěl hlavou poslat míč svému brankáři, malá domů se mu však nepovedla, u balónu byl dříve dotírající Antonín Bujok, jenž poslal hosty do vedení – 0:1. Kapličtí se chtěli pokusit do přestávky jednogólové manko smazat. Ve 38 minutě centr z pravé strany propadl až ke Gondekovi, ten však mířil jen vysoko nad bránu. Krátce na to přímý kop pro domácí. Balón k levé tyči kroutil Divoký, gólman Drnek zakročil poněkud neortodoxně nohou a míč vykopl z brány. Tři minuty před pauzou pak po Fučíkově centru hlavičkoval mimo bránu Pastier. Do kabin tedy odcházeli o gól spokojenější Čkyňští. Do druhého dějství v domácí sestavě nahradil Pulec Daniela. Kapličtí se vrhli do útočení, nastěhovali se na polovinu soupeře a začalo obléhání hostující šestnáctky. Po pěti minutách hry se za vápnem do odraženého míče opřel právě střídající Pulec, utažená dělovka proletěla těsně nad břevnem Drnkovy svatyně. Pak centroval z levé strany do vápna Divoký, na přední tyči zakončoval tísněný Česák, i když by míč skončil asi vedle branky, vrhnul se po něm ještě i gólman Drnek a balón vyrazil. Za aktivitu byli nakonec Spartakovci odměněni vyrovnávacím gólem v pětašedesáté minutě. Po dalším z mnoha rohových kopů se ve vápně dostal k odraženému míči Martin Pulec, povedenou ránu stačil Drnek ještě skvělým reflexivním zákrokem vyrazit, ale na pohotovou dorážku Jana Česáka už dosáhnout nemohl – 1:1. O chvíli později se hosté dostali do ojedinělé brejkové situace, kterou táhl po levé stran Chvál, střílel však nepřesně hodně nad branku, gólman Říha mohl zůstat v klidu. Kapličtí se i v dalších minutách snažili strhnout vedení na svou stranu, ale proti dobře fungující a zatažené obraně soupeře se do vážnějších příležitostí již nedostávali. Jejich převaha byla pouze optická a platonická. Časomíra jim tak neúprosně ukrajovala minutu za minutou. Hosté se spoléhali na dlouhé balóny, ale ani oni se do vážnějších brejkových situací nedostávali. Komplikace pro domácí nastala tři minuty před koncem musel předčasně pod sprchy po druhé žluté kartě Erik Pastier. Byly to jeho vůbec první žluté karty v sezóně. V samotném závěru měli Spartakovci trestný kop z poloviny hřiště. Už běžel nastavený čas, tak se do šestnáctky nastěhovaly prakticky všichni hráči. Hostům se však podařilo centr odvrátit a dostali se do přečíslení tří hráčů, kdy střídající Tomáš Děd postupoval z poloviny hřiště prakticky sám na branku, ale zvolil ukvapené a zbrklé zakončení zpoza šestnáctky, balón skončil v náruči kaplického gólmana. Utkání tak skončilo dělbou bodů. Spartakovci nesehráli povedené střetnutí. Sami soupeři vedení nabídli, a pak marně dobývali zataženou obranu soupeře. Prosadili se pouze jednou. Dnes chyběla větší kvalita v útočné fázi, lepší koncovka, překvapivá finální přihrávka, prostě něco, co by bránícího soupeře mohlo překvapit.