TJ Sokol Šebkovice - TJ Sokol Herálec 1:2 (0:0)

M. Pánek 87. (p.)                                        62. M. Bureš

72. M. Kovář

Domácí doma padli a první místo přepustili Bedřichovu.

V prvním poločase branka nepadla

Za slunečného počasí se v úvodní desetiminutovce v soupeřově vápně ukázaly oba týmy. Domácí při rohových kopech, hosté po pěkné patičce Bureše a náběhu Zobače, který posílal přízemní centr před bránu, před dobíhajícím Holešem odehrál Busta. Hosté zahrozili brejkem, když Novák posunul na Kováře, který viděl rozběhnutého Otavu, ten mezi beky našel uličku, do které si nabíhal Bureš, zakončení však měl na dlouhou nohu a špičkou poslal míč kolem vybíhajícího Klubala těsně vedle. Šebkovice odpověděly po autovém vhazování, Říha vedl akci až do šestnáctky, o pobídku do malého vápna se přetahovali Černý s Kotačkou, jeden z nich nakonec usměrnil balon směrem za Kubicu. Brankář se stihl rychle otočit a merunu mířící za brankovou čáru vyškrábl mimo tři tyče, stáhnout ze vzduchu dokázal i následný centr. To bylo na dlouhou dobu vše a hrálo se spíše uprostřed hřiště. Oba týmy narážely na pozorně hrající defenzivy, i na nepřesnosti ve finálních fázích. Ke konci poločasu měli více ze hry domácí. Po žlutém faulu Hamáka si naskočil na zadní tyči na centr Rygl, ale svou hlavičku poslal vysoko nad. Vyzrát na pevný blok nedokázal ani po kličkách Pánka Kotačka, útočník nevyužil dobré pozice a tísněn Černým neohrozil Kubicu. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Hosté po přestávce rozhodli

Hned z kraje druhé půle zahrozili domácí. Dobrou práci směrem dozadu odvedl Říha a posunul na Rygla, ten přihrával Pánkovi, který mu pěknou patičkou míč vrátil, Rygl poslal skákavou střelu na Kubicu, gólman vytáhl další velice dobrý zákrok a vyrazil před sebe, celou situaci uklidnil Veselský. Dále se hrálo bez šancí a čekalo se na chybu. Holeš nastoupil i s lehkými zdravotními problémy, ani to mu však nezabránilo v opět velice fyzicky náročném výkonu, kdy nevypustil jediný souboj. Každým zápasem rostoucí středopolař Skála vyčkal na roztržení obrany Burešem, jehož náběh nikdo nezachytil a prostrčil mu míč za stopery, Bureš udělal kličku Klubalovi a přes dobíhajícího protihráče ho dokázal procedit směrem do sítě - 0:1. Poté se Pánkovi při rozehrávce míč zasekl pod nohou a upadl, okamžitě se ho ujal Holeš a rozehrál akci na Otavu, tomu se otevřela celá levá strana a pádil směrem vpřed, brejkovou situaci vyřešil výtečně, když naservíroval před odkrytou branku přihrávku Kovářovi a tento sváteční střelec neměl problém zvýšit - 0:2. Rohový kop domácích prolétl tečován celým malým vápnem, zadní tyč hlídal Zobač, ale při zákroku vypadal pořádně zmateně, balon totiž poslal směrem ke své svatyni, kde byl připraven Kovář a odkopem uklidnil nejen Zobače. Navíc mířil do prostoru, kde se zdržoval Holeš, ten zrychlil krok a přihrávkou do kapsy vyslal znovu samotného Bureše na Klubala. V tváří v tvář gólmanovi se už dostal do statického postavení a zkoušel ho přehodit, Klubal byl pozorný a vyrazil, Bureš se ještě snažil o dorážku, ale obránci se stihli vrátit. Domácí podporováni a hnáni nahrávkami znějícími z reproduktorů se mohli dočkat snížení. Pánkovi se při zahrávání přímých kopů ze zajímavých pozic nedařilo, možná i proto zvolil spíše nástřel do klubka hráčů, míč si našel Kotačka a dokázal si ho srovnat ke střele, na brankové čáře vytáhl fantastický zákrok Kubica. Zdramatizování i tak přišlo v 87. minutě. Vysoký balon hlídal Hamák, ale pravděpodobně došlo ke střetu myšlenek a místo pohodlného odehrání se ocitl na zemi, za ním stojící hráč ihned posouval pod sebe, dobře postavený Skála ho chtěl vyvézt ven, špatným prvním dotykem si ho dal dále od nohy, stihl ještě ve skluzu odehrát, poté ale sebou vzal i hráče v zeleném a pískal se pokutový kop. K exekuci se postavil Pánek a nedal Kubicovi šanci - 1:2. Závěr se dohrával ve velkých emocích, často byly k vidění diskutující hloučky, ale na pohodové klábosení u piva to rozhodně nevypadalo. Domácí tlačeni časem už jenom nakopávali, po několika hlavičkách před pokutovým územím předal Novák Kovářovi a poté Bureš nakopl směrem k Otavovi, jeho halfvolej stíhal nastartovaný Štěrba, dostal se před Dvořáka a ten ho jako poslední hráč přistrčil. Hlavní arbitr neváhal a vytáhl červenou kartu.

TJ Sokol Šebkovice

Václav Říha (hráč)První poločas se odehrál s větším držení míče na naší straně, ale bez větších šancí před oběma brankami. V druhém poločase se Herálci povedlo proměnit dva rychlé protiútoky. Nám se v závěr podařilo pouze snížit z penalty.

TJ Sokol Herálec

Lucie Peňázová (vedoucí)Velice těžké utkání se šťastným koncem. První půle byla hodně svázaná, Šebkovice měly optickou převahu, oba týmy si připsaly po jedné velké šanci, jinak se toho příliš nedělo. Bylo jasné, že to bude o prvním gólu, který se podařil dát nám. Rázem se to otevřelo a měli jsme i další šance, nemuselo skončit pouze u dvou branek, pokud bychom šli na rozdíl tří gólů, určitě by se nedohrávalo v tak nervózní atmosféře. Poctivě odběhaný zápas, všichni dřeli, po ztrátě okamžitě přepínali směrem dozadu. Měli jsme i štěstí a dobře postaveného gólmana, za vítězstvím jsme šli s velkým nasazením.

Sestavy

K. Klubal [-] , K. Rygl [-] , Š. Dvořák [-] , L. Venhoda [-] , M. Rybka [-] , M. Pánek [-] , T. Kotačka [-] , M. Bartejs [-] (63. T. Bílek [-] ) , V. Němec [-] , V. Říha [-] , K. Busta [-]

TJ Litohoř - TJ Sokol Šebkovice B  1:3 (0:1)

P. Šindelář 87.                             5. R. Svoboda
                                                    47. D. Volf (p.)
                                                    73. R. Svoboda

Fotbalisté Litohoře nedokázali na vlastním hřišti bodovat se silnými Šebkovicemi B, kterým podlehly 1:3 a nadále se pohybují v sestupovém pásmu

Hosté se ujali vedení

Utkání nezačalo pro domácí moc dobře a již v 5. minutě hosté po své pravé straně zatáhli míč do vápna domácí obrany kde se k němu dostal zcela osamocený Svoboda, který s přehledem dostal hosty do vedení 0-1. Hosté byli v prvním poločase fotbalovější, ovšem ani jeden z týmů si nevypracoval žádné vyložené šance. Domácí měli pouze jednu a to z přímého kopu za ruku hostujícího hráče těsně za hranicí šestnáctky.  Ve 41. minutě Dolanského střelu ovšem hostující brankář zlikvidoval.

Hosté si výhru pohlídali

Do druhé půle domácí vstoupili s cílem utkání alespon vyrovnat. Bohužel již v 47.  minutě vypíchl míč domácí obraně Říha, zatáhl jej do vápna, kde byl faulován a Volf z pokutového kopu nezaváhal 0-2.
V 61. minutě po pravém křídle unikl hostující Volf který šel sám na domácího brankáře , ale trefil tyč .
A tak v 73. minutě po chybě domácího stopera to byl hostující Svoboda který zyšuje na pohodových 0-3.Domácí už pouze v 87. minutě upravili výsledek na 1:3 Šindlářem, který po závaru před hostující brankou prostřelil vše co mu stálo v cestě.

TJ Litohoř

Šafrata Marek, trenérZasloužená výhra hostí. Byli po celý zápas fotbalovější, pohyblivější.Trestali naše chyby, bohužel hrajem každé utkání v jiné sestavě a hlavně bez tréninku, takže se v klidu připravujeme na 4 třídu.